עיבוד שבבי בעולם הרכב – אילו שיטות קיימות ומה עדיף

עיבוד שבבי בעולם הרכב

עיבוד שבבי הוא תהליך תעשייתי בו משתמשים בשיטות שונות על מנת לעצב חומר גלם לצורה הרצויה שלו. תהליך העיבוד השבבי הוא מאוד שכיח בהרבה תעשיות, כמו התעשייה האווירית, מכשור רפואי או ייצור מכוניות. עיבוד שבבי החל להתפתח עוד בפריצת המהפכה התעשייתית והיום התחום כבר הרבה יותר רחב ומכיל שיטות שונות המאפשרות לייעל את התהליך, לדייק אותו ולקצר את הזמן הדרוש עבורו.

תהליך עיבוד שבבי הוא תהליך ייצור מאוד חשוב בתעשייה. התהליך כולל הסרת חומר מגוש של חומר גלם מסוים, בצורה של שבבים על מנת לאפשר דיוק בעיצוב ולהגיע לתבנית המתוכננת.

מפעלים לעיבוד שבבי

תחום העיבוד השבבי בארץ פורח ויש הרבה מאוד מפעלים לעיבוד שבבי המתמחים בשיטות העדכניות והמודרניות ביותר לעיבוד שבבי. מפעל לעיבוד שבבי מאפשר לתעשיות בתחומים שונים ליישם את התהליך בתחום שלהם על מנת לייעל את הייצור, לקצר את זמן הייצור ולהוזיל עלויות. היום יש הרבה מאוד מפעלים לעיבוד שבבי המתמחים בשיטות שונות לעיבוד שבבי ובעלי מכונות חריטה, כרסום ולייזר המאפשרות ליישם את התהליך בכל תחום שאפשר לחשוב עליו.

אחד התחומים הבולטים שאפשר לראות את ההשפעה של תהליך העיבוד השבבי הוא תעשיית ייצור המכוניות. ללא תהליך עיבוד שבבי תעשיית ייצור המכוניות הייתה לוקחת הרבה יותר מדי זמן. עיבוד שבבי אוטומטי מאפשר לייצר חלקי מכוניות במהירות ובדיוק רב.

עיבוד שבבי כרסום

כרסום היא אחת השיטות הנפוצות ביותר לעיבוד שבבי. המכונה בשיטה זאת נקראת כרסמת. השיטה משמשת בעיקר לעיבוד משטחים מישוריים וצורתיים. המכונה עובדת בצורה כזאת שחומר הגלם נע בתוך המכונה במספר צירים יחד עם המעבד.

המכונה מאפשרת עיבוד של כמעט כל הצורות הגאומטריות. היום המכונות המשוכללות ביותר מאפשרות תנועה בכ-5 צירים ואינן מצריכות כלל מעורבות ידנית. השיטה הזאת משמשת בעיקר לעיבוד מתכות ולכן היא מאוד נפוצה בתעשיות השונות, כמו מכשור רפואי, תעשיית הרכב, מפעלי ייצור מכשירים אלקטרונים וכו'.

עיבוד שבבי חריטה

חריטה היא שיטה נוספת של עיבוד שבבי הנעשית בעזרת מחרטה. בשיטה זאת משתמשים בסכיו חריטה הנעה סביב חומר הגלם ומורידה חומר בצורת שבבים, על ידי תנועה סיבובית. שיטה זאת של עיבוד שבבי חריטה משמשת ליצירת חלקים ציריים וסימטריים מחומרי גלם שונים. המכונה ניתנת לשימוש בצורה ידנית או אוטומטית. חיבור המכונה למחשב מאפשר למחרטה לעבוד לפי תבנית המתורגמת לצירים במחשב ובכך מתאפשרת רמת דיוק גבוהה, שיכולה להתמודד עם כל פרויקט מאתגר.

אז באיזו שיטה כדאי להשתמש?

יש עוד שיטות נוספות לעיבוד שבבי שהפכו לנפוצות בתעשיות שונות כמו חיתוך בלייזר המאפשר עיבוד מאוד חלק ונקי או שיטת הארוזיה החשמלית שנפוצה בעיבוד פלסטיק.

לכל שיטה יתרונות וחסרונות משלה. לכן, ברוב המפעלים לעיבוד שבבי יש מספר מכונות לעיבוד שבבי הפועלות בשיטה שונה. המגוון של המכונות מאפשר לנו לבחור את השיטה המתאימה ביותר עבור ייצור של כל מוצר בנפרד.

אהבתם? שתפו את החברים

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שלכם, אור-אדום

שלכם, אור-אדום