הקשר בין כתמים בעור הפנים לנסיעה ברכב

הקשר בין כתמים בעור הפנים לנסיעה ברכב

שמש בחלונות הרכב מגבירה כתמים בעור הפנים

אחד מהגורמים הכי גדולים לכתמים בעור הפנים הם החשיפה לשמש בארצנו. ואחד הגורמים שתורמים לחשיפה הזו היא רכבים אשר השמש קופחת עליהם והם משקיפים לנו על עור הפנים. כאשר מדובר ברכב האישי שלנו, נוכל למצוא פיתרון לאורך זמן, אך מה נעשה כאשר אנו משכירים רכבים חסכוניים לנסיעה?

חשוב מאוד שנבחר ברכב אשר יהיה בו נוח מהבחינה הזו כמה שאפשר. ההמלצה היא להשכיר רכבים שצבעם בהיר אשר קולטים פחות את קרני השמש, כמו כן, להצטייד במגני שמש לרכב ולהשתמש בהם.

מהם הגורמים העיקריים לכתמים מציקים בעור?

מכון היפי, סינדרלה היפי שבך מטפל בסוגים שונים של נזקי עור. אחד מנזקי העור הידועים ביותר שהמכון מטפל בהם הוא כתמים מציקים בעור אשר נוצרים בעור בעקבות הפרשה מוגברת של מלנין. הגוף שלנו מפריש את המלנין באופן טבעי על מנת לשמור על העור שלנו מקרינת השמש. כאשר אנו נחשפים לשמש, המלנין מיד מתחיל לעבוד וכך אנו למעשה משתזפים.

לעיתים ההפרשה מוגברת מאוד ומשאירה בעור הפנים שלנו כתמים בגדלים שונים. מסיבה זו כדאי לנו תמיד לשמור על עור הפנים שלנו מפני חשיפה לשמש. אך לעיתים בארצנו שטופת השמש זה לא תמיד דבר פשוט ובמקומות שאנו הכי לא חושבים עליהם כמו בנסיעה ברכב, אנו נחשפים לשמש הכי הרבה באופן יום יומי.

איך מטפלים בכתמים אלו בצורה הטובה ביותר?

אם עורכם כבר נחסם לכתמים בעור ובמיוחד בעור הפנים, תדעו שיש לכך פיתרון. במכוני היפי הרפואיים יש אמצעים חדשניים אשר עוזרים בטשטוש והבהרה של אזורי הכתמים. לרוב אמצעים אלו הם למעשה תכשיכירם או קרמים אשר פועלים להבהרת העור או לפירוק הפגמנט שנמצא בין שכבות העור.

קרם ההבהרה למעשה מדכא את חלבוני המלנין שיוצרים את הפיגמנט הכהה של הכתם וכך לאחר מספר טיפולים הכתם הופך בהיר יותר ויותר. ניתן כטיפול המשך לעשות גם מספר סוגי פילינג ולהסיר תאים מתים אשר גם הסרתם עוזרת בהסרת הכתמים לאורך זמן.

גורמים נוספים לפיגמנטציה בעור הפנים

פיגמנטציה בעור או כמו שקראנו לה קודם כתמים בעור מושפעת מכל מיני גורמים אשר מעודדים את יצירת הפיגמנטציה בעור. אחד הגורמים אשר מעודדים זאת הוא הריון או גלולות נגד הריון אשר הופכות את העור לרגיש והורמונאלי.

כמו כן, מחסור בויטמינים חאו פציעות וחבלות עלולים גם הם לעודד את אותה פיגמנטציה בעור. על כן חשוב להשתדל לשמור על עור הפנים משריטות וחבלות למניהן ולאכול בריא ונכון. כל אלו ישפיעו על עור הפנים שלכן לטובה. הריון שאינו דבר שניתן לשליטה בו יכול להיות מושפע מהויטמינים שנצרוך, לכן דאגו עוד לפני ההריון להיות מאוזנים מבחינת הויטמינים.

 

אהבתם? שתפו את החברים

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שלכם, אור-אדום

שלכם, אור-אדום