איך לעבור בקלות את אתגר הגירושין במירוץ החיים?

איך לעבור בקלות את אתגר הגירושין במירוץ החיים?

הליך גירושין הוא הליך לא פשוט עבור שני בני הזוג וילדיהם. התא המשפחתי המשותף שהיה קיים עד כה מתפרק ובמקומו נכנסת המון אי ודאות ואתגרים הקשורים בחלוקת רכוש, חלוקת כספים, הסכמי ראיה והתמודדות של בני הזוג והילדים עם המצב החדש. לעיתים ההליך בין בני הזוג יעשה בצורה יפה ולעיתים גם בצורה מכוערת וקשה. בשני המקרים מדובר באתגר לא פשוט. במאמר זה נדבר על האתגרים העומדים בפניכם ואיך ניתן ככל האפשר לעבור אותם בקלות.

מודעות לתהליך שאתם הולכים לעבור

אחד הדברים החשובים לפני שמתחילים בהליך גירושין הוא מודעות. חשוב מאוד להבין מהו התהליך שאתם עומדים לעבור ואילו אתגרים עוד צפויים לכם. כדי להבין היטב את התהליך ומהם הנושאים שיעמדו על הפרק במהלך הגירושין, חשוב להיוועץ עם עורך דין לדיני משפחה. עורך דין אשר עוסק בענייני משפחה מכיר היטב את כל שלבי ההליך ואילו אתגרים צפויים לזוג. הוא יוכל לייעץ ולכוון אתכם בצורה הטובה ביותר, להסביר את הנושאים השונים, מה הם כוללים ודרכים נעימות ומהירות לדון בהם. עורך דין לדיני משפחה יסייע לכם בהבנה כי התהליך אינו פשוט, אך ניתן בהחלט גם לעבור אותו בדרכים קצת יותר נעימות ועם כמה שפחות קשיים, שגם ככה קיימים כאשר מחליטים להתגרש.

חלוקת רכוש בהליך גירושין

אחד החלקים הפחות נעימים כאשר מתגרשים הוא ללא ספק חלוקת הרכוש. כאשר התחתנתם, כל אחד מכם הגיע עם רכוש מסוים ורציתם לחלוק אותו אחד עם השני. כעת כאשר אתם לפני גירושין, כל אחד זוכר בדיוק איזה רכוש הוא הביא עימו, מה יש לו להפסיד ועל מה הוא לא מעוניין לוותר.

חלוקת רכוש בין היתר כוללת בתוכה קרקעות, נכסים, חשבונות משותפים, חסכונות, רכבים ועוד. לפעמים קל לחלק את הרכוש ולפעמים זה לא פשוט. אם יש בידיכם לדוגמא נכס שעבדתם קשה בשבילו, אף צד לא ירצה לוותר עליו מצד אחד ולמכור אותו מצד שני זה לא דבר פשוט, לאחר שהשקעתם בו כל כך הרבה. לכן בתהליך חשוב לדבר עם עורך דין, להבין באיזה רכוש מדובר ולנסות למצוא את האמצע בו כולם יחסית מרוצים. יהיו הפסדים, אבל לפחות תסכימו עליהם.

על ילדים, משמורת משותפת והסדרי ראיה

עוד נושא לא פשוט שעולה בין בני זוג בהליך גירושין הוא הילדים. זהו אחד הנושאים היותר רגישים שקיימים גם עבור הילדים וגם עבור בני הזוג. ההתמודדות היא לא קלה לאף אחד ויש המון אי וודאות איך הדברים הולכים להיות. בנושא של משמורת משותפת או הסדרי ראייה חשוב מאוד לשתף עורך דין לענייני משפחה. בכל זאת מדובר כאן בילדים ולכל החלטה יש חשיבות גדולה על מהלך החיים שלהם. יש לחשוב היטב על כל דרך שתבחרו בה עבורם, כל דרך תשפיע עליהם בצורה שונה.

אהבתם? שתפו את החברים

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שלכם, אור-אדום

שלכם, אור-אדום